image

Fidancılar yeni yer talebini tekrar gündeme getirdi. Kendilerinden yeni bir yer için belirli meblağlarda para alındığı halde ne yerin ne de paranın kendilerine verilmediğini iddia eden Malatya Fidancılar Kooperatifi Başkanı Abuzer Yumrutepe, “Bize bir yer vermişlerdi. O yerin parasını yatırdık, ihalesi yapıldı ve şimdi de diyorlar ki, ‘hayır, o paranız yandı, yer de verilmeyecek. Her şey iptal oldu.’ Bunu bizzat bana söylediler” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Malatyalı fidan satıcılarının yer sorunu devam ediyor. Şu anda Kömür Tevzi mevkiinde hizmet veren ancak geçmiş yıllarda kendilerine söz verildiğini ve karşılığında da kendilerinden belirli meblağlarda para alındığını iddia eden fidancılar, ne paralarının ne de yerlerinin kendilerine iade edildiğini ileri sürdüler. BUSABAH gazetesine konuşan Malatya Fidancılar Kooperatifi Başkanı Abuzer Yumrutepe, yer konusuyla ilgili önemli iddialarda bulundu.

Malatya Fidan Pazarı’na önem verilmediğini savunan Başkan Yumrutepe, fidan pazarının önem taşımadığını söyledi.

BİZİ PERİŞAN ETTİLER

Mağdur edildiklerini belirten Başkan Yumrutepe, “Büyüklerimize seslendik, büyüklerimizden, Belediyemizden rica ettik. Bir Kooperatif Başkanı olarak Belediyeye gittim, birebir konuştuk. 12 yıl önce bize yer sözü verildi, hala bizim bir yerimiz yok. Bizi çok mağdur ettiler. Bizi perişan ettiler. Malatya Fidan Pazarı olarak güzel bir konumda olmamıza rağmen Belediyemiz devamlı bizi elinin tersiyle itti ve es geçti. Yeni sezona yeni bir yerle başlamak istedik, ama olmadı” diye konuştu.

BİZİM SUÇUMUZ DEĞİL

Fidancılar olarak bunu hak etmediklerini ifade eden Başkan Yumrutepe, “Bize bir yer vermişlerdi. O yerin parasını yatırdık, ihalesi yapıldı ve şimdi de diyorlar ki, ‘hayır, o paranız yandı, yer de verilmeyecek. Her şey iptal oldu.’ Bunu bizzat bana söylediler. Üyelerimiz bize tepki gösterdiler. Paralarının nerede olduğunu soruyorlar. 15 gün içerisinde yeni yerinize gitmediğiniz için hakkımızın yandığı gerekçe gösterildi. Yeni yere gitmememizin suçu bizim değil. Bu suç Belediyenin. Malatya fidancıları olarak biz bunu hak etmiyoruz. Bugün ben ihracat yaptığım, yurtdışına fidan sattığım halde ne ofisim var ne de bir bilgisayarım. Lavabomuz, abdeste alacağımız bir yerimiz yok. Bunların hepsi büyük sıkıntı” şeklinde konuştu.

SEKTÖR OLARAK İYİ YERDEYİZ AMA…

O zamanın parasıyla 20 bin liraya yakın bir paramız yandı. Bize yer verin de bu yeri hibe edin demiyoruz. Bu bir sektör. Sektör olarak güzel bir konumdayız. Türkiye ve dünyaya kayısıda söz sahibiyiz. Kayısının hammaddesi nerede, Fidan Pazarı nerede, yok. Kepçecinin, kamyoncunun, samancıların yeri var ve bunlar site halinde de neden fidancıların bir sitesi yok. Ben büyüklerimize bir daha sesleniyorum. Rica ediyoruz. Artık bize bir site yapsınlar. Hakkıyla ve parasıyla bedelini ödeyelim. Güzel bir sitede hizmet verelim.

 

https://www.busabahmalatya.com/ne-paralari-ne-de-yerleri-verildi/