image

Malatya Fidancılar Kooperatif başkanı Abuzer Yumrutepe 12 yıl önce Belediye tarafından kendilerine tahsis edilen yerin bir kısım ücretini ödemelerine rağmen kendilerine verilmediğinden yakınarak, “Hem Mahalle sakinlerini rahatsız ediyoruz. Hem çevreyi kirletiyoruz. Kendi yerimizde çalışmak istiyoruz” diyerek yetkililere seslendiler

 

Malatya Fidancılar Kooperatif başkanı Abuzer Yumrutepe 12 yıl önce Belediye tarafından kendilerine tahsis edilen yerin bir kısım ücretini ödemelerine rağmen kendilerine verilmediğinden yakınarak, “Hem Mahalle sakinlerini rahatsız ediyoruz. Hem çevreyi kirletiyoruz. Kendi yerimizde çalışmak istiyoruz” diyerek yetkililere seslendiler

 

KOMŞULARIMIZI RAHATSIZ ETMEK İSTEMİYORUZ

 

 

Konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklama yapan Malatya Fidancılar Kooperatif başkanı Abuzer Yumrutepe  talep ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı. “Bizler 12 senedir Biz belediyemizden bir site talep ediyoruz. Yalnız Belediye başkanımıza rica ediyoruz büyüklerimize rica ediyoruz. Bize bir site yapsınlar. Arkadaşlarımız hep rahatsızlar. Bizim komşularımız bizden rahatsız. Millete rahatsızlık veriyoruz. Burası Malatya’mıza yakışmıyor. Bizler bunu defalarca, defalarca devamlı gündeme getirdik. Yalnız hiç kimse ne kulak verdi ne de ilgilendi.  Biz tekrar bunu rica ediyoruz. Valimiz olsun, Vekillerimiz olsun, Belediye başkanımız olsun, hepsine sesleniyoruz.  Malatya’ya fidancılarına bir site yapsınlar bir sitemizi taşıyalım.  Eskiden beri eskiden beri bu talepte bulunuyorum. Arkadaşlarımız bu konuda rahatsız. Biz komşularımızı rahatsız ediyoruz. Komşularımız bizden şikâyetçi. Biz kaldırımları bizi işgal etmişiz. Bunlar bize yakışmıyor. Defalarca söyledik. Kamyoncular sitesi var diğer esnafın sitesi var. Niye fidancılarınki yok. Bu durum Malatya’ya, bize yakışmıyor. Belediye başkanımıza sesleniyoruz.  Bize bir yer tahsis etsinler. Bize bir site yapsınlar. Kimin hakkına ne düşünüyorsa onu verelim.

 

BİZE AYRILAN YER NE OLDU

 

Geçen senelerde Biz belediyede talepte bulunduk. Bize yer ayırdılar. Bizim için kura çektiler.  Paramızı belediyeye yatırdık. Buna rağmen paramız orada kaldı.  Evraklarımız orda kaldı. Bize verilecek yer harap oldu. Bir daha söyle bir daha söylüyorum. Sayın Valimiz olsun, Malatya Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olsun, Selahattin başkanımızı seviyoruz ve güzel işler yapıyor ama burada Allah rızası için onlar 12 senedir çile çekiyoruz. Yalnız şunu söyleyeyim. Malatya’da bir yerde gündeme geldiği zaman Malatya’nın kayısısı çok güzeldir. Ama bu ürünün maddesi nerededir, kimler üretir. Bu üreticiler olmadan Malatya Kayısı olmaz. Bu konuyu defalarca dile getirdik. Yani fidancılara da değer versinler. Bir dinlesinler. Ne kadar Bir fidan demek bir canlı demektir. Bunun altyapısı Malatya Belediyesi daha önce yapmıştı. Bazı şeyler karıştı. Konuyla ilgilenen birkaç tane müdürü görevden aldılar. O zaman bizim de işimiz bu arada kaynadı gitti. Gerekçe olarak bize yapılan yer başkasına verilecekmiş, bir petrole verilecekmiş diye duyduk. Paramız da hala belediyede duruyor. Tek taraflı dosyalarımızı feshetmişler.

 

MAHALLE SAKİNLERİ HAKLI

 

Burada komşularımız gelmiş bize laf söylüyorlar. Rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. Komşularımızın laf söyleme hakları var. Çünkü burada gürültü oluyor,  araçlar girip çıkıyor, gübre kokusu oluyor, sinek oluyor, Komşularımız rahatsız oluyor. Buna da hakları var. Bizim bu mahallenin muhtarı bize şikâyetçi. Büyüklerimize gelsin bizim halimizi görsün. Bize bir site yapsınlar. Hakkımıza ne düşüyorsa hakkımızı verelim. Gidip orada işimizi yapalım.”  

A.Vahap Kaygusuz

 

http://www.malatyasonsoz.com.tr/paramizi-yatirdik-yerimizi-istiyoruz-h257279.html